Hatay’da içme suyuna yeni yılda yüzde 25 zam

Hatay’da içme suyuna yeni yılda yüzde 25 zam
Yayınlama: 24.11.2022
33

HATSU Genel Kurulu, 2023 tahmini yılı bütçesi görüşmesinde, yeni yıldan itibaren içme suyuna yüzde 25 zam yapılmasını kararlaştırdı.

Kasım ayı oturumunda HATSU‘nun önümüzdeki yılki mali yıl bütçesini görüşen genel kurulu, içme suyuna 01 Ocak 2023 tarihinden itibaren yüzde 25 oranında zam yapılansını oy birliğiyle kabul etti.

HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, bu yıl elektrik maliyetinde 9 ayda yüzde 300’ün üzerinde bir artış yaşandığını belirtti.

Kuruma yaklaşık 38 iş makinesi ve iş makinelerinde çalıştırılacak operatör ve şoför alımı yapıldığının aktaran Polat, şunları kaydetti:

“Bunun dışında kurumudan emekli olan gerek kadrolu işçiler, gerekse taşeron işçiler noktasında bunların yerlerini doldurmak ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla personel alımı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında soruşturmalar neticesinde işine son verilen veya vefat eden personel yerine de alımlar gerçekleştiriyoruz. Yürütmüş olduğumuz personel alımı politikasıyla alakalı teknik ve finansal olarak haklı gerekçelerimiz var. Şu anda HATSU bünyesinde 1241 tesis bulunmakta ve bu tesislerde sadece güvenlik noktasında 3 bin güvenlik personeline ihtiyacımız var. Ama HATSU’nun toplam personel sayısına baktığımız zaman 2. bin 30 civarındadır. Bu rakam da HATSU’nun personel ihtiyacı altında kalmaktadır. HATSU, bu ekonomik sıkıntıları altında her türlü tasarrufu yaptığı gibi personel alımı konusunda da tasarrufunu yapmaktadır.”