“Özel” müjdeler açıkladı

“Özel” müjdeler açıkladı
Yayınlama: 11.11.2022
54

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun 4. Kitap Günleri Fuarının açılışında Hatay’daki projelerle ilgili müjdeler verdi.

Özel, Toprakkale-İskenderun arası yol çalışması ihalesinin 1, etabı olan Payas-Dörtyol ayrımından İskenderun’a kadar olan 16.8 kilometrelik yolun ihale iznin çıktığını söyledi.

Bu yıl bitmeden ihalesini yapılacağını açıklayan Özel, bunun sıradan bir asfaltlama çalışması olmadığını vurguladı.

Bu yolun uzun zamandır İskenderun’un hakkı olduğunun altını çizen Özel, “Geciktik özür diliyoruz. Hemşehrilerimiz haklarını helal etsinler.” dedi.

Amanos Tüneli’nin geçikmesinin hayra vesile olduğunu aktaran Özel, bilimsel olarak tünelin en uygun şekilde iki tüpünün nereden geçeceği konusunda hassasiyetle çalışıldığını vurguladı.

“Hızlı tren neden Hatay’ı teğet geçti” diye eleştrenlere teşekkür eden Özel, “Biz o sese kayıtsız kalamazdık. Onun için her iki açıdan da gerek ovaya, gerek Adana üzerinden İskenderun’a inecek hattı birbirine bağlayacak raylı sistemi de o tüplerden birinin içerisine özenle yerleştirdik. Altyapı Genel Müdürlüğümüz bu çalışmayı tamamladı ve bu yıl içerisinde hazine kaynaklarıyla ihaleye çıkarılması için son sürat gayretlerimizi devam ettiriyoruz.” ifadelerini kullandı.