Ceritbinmez: “İTSO’yu basına geri açacağız”

Ceritbinmez: “İTSO’yu basına geri açacağız”
Yayınlama: 11.10.2022
62

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Atıf Ceritbinmez, meclis kararıyla kapatılan odayı basına geri açacaklarını söyledi.

Ceritbinmez, gazeteci Cuma Keseroğlu’na adaylık süreci ve kazanması durumunda hayata geçireceği projelerini anlattı.

İskenderun’un bir çok ile oranla önde olduğunun altını çizen Ceritbinmez, liman ve coğrafi konumuyla Türkiye’nin Orta Doğu’ya açılan kapısı olduğunu belirtti.

Ticaret ve Sanayi Odası’nın bunun için etkin rol oynadığını aktaran Ceritbinmez, “Benim arzum burada profesyonel bir ekiple, düzgün bir iş dağılımıyla herkese eşit mesafede hareket edebilecek bir yönetim oluşturmak. Sadece üyelerle değil, işi ehline teslim ederek üye dışında takviyeler yaparak profesyonel destek alarak odayı A-Plas bir seviyeye çıkarmak.” ifadelerini kullandı.

Heyecanlarının İTSO’daki icraatlara da yansıyacağını savunan Ceritbinmez, şirketindeki değişimleri odada da yaşatmak istediğini vurguladı.

İTSO’da işleyen bir sistemi oturtacaklarının altını çizen Ceritbinmez, uzun yıllar bunun devam edeceğini kaydetti.

Meclisin basına kapatılmasına yönelik soruyu da değerlendirelen Ceritbinmez, “Ben açık olmasını, açık konuşmasını ve netliği severim. Çünkü diğer bütün söylemler sadece yolu uzatır. Allah nasip eder o koltukta oturursak insanlar beni o zaman daha iyi tanıyacak ve net anlayacak. Tabi ki şeffaflık önemli, ortak sorunlar herkese açık konuşulmalıdır. Biz herkese açık olacağız. Herkesin de bizimle açık olmasını isteyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan mevcut Başkan Levent Hakkı Yılmaz da yeniden aday olduğu seçimler 15 Ekim’de yapılacak.