Aort damar tıkanıklığı İskenderun’da çok fazla görülüyor

Aort damar tıkanıklığı İskenderun’da çok fazla görülüyor
Yayınlama: 06.07.2022
227

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ünal, bölgede aort damar tıkanıklığının fazla görüldüğünü belirterek araştırılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Ertekin Utku Ünal, bir kafede İskenderun Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi Tanıtım toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Göreve başladığı İskenderun’da bir ayda hasta portföyünü deneyimleme imkanı bulduğunu belirten Ünal, bölgede aort damar yırtılması ve balonlaşmasına yönelik sorunların çok fazla olduğuna dikkat çekti.

Ekip olarak bu konuda çeşitli deneyimlerinin bulunduğunu vurgulayan Ünal, “Bölgede bu hastalığın çok sık görünmesi aslında kayda değer ve araştırılması gerekiyor. Bu konuda da hastanenin desteğiyle araştırmada yapmak istiyorum.” dedi.

Hastane Müdürü Ahmet Ahraz da “Sağlıkta gelişim zamanı” sloganıyla hizmet vermeyi sürdürdüklerini belirtti.

Hastanenin 206 yatak kapasitesiyle bölgenin önemli sağlık merkezlerinden olduğunu aktaran Ahraz, “Hatay’da özel sağlık kurumları arasında hem kadın istihdamı sağlayan, hem de özel hastaneler arasında en fazla SGK primi ödeyen kurum olarak birinci sırada olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Emin Turhan ise hastanenin Samandağ’dan Osmaniye’yeye kadar tam donanımlı bölge hastanesi vasfını sürdürdüğünü dile getirdi.

Etik değerlere önem vererek, insan sağlığını önemsediklerinin altını çizen Turhan, kendi alanında başarılı hekimlerle büyümeyi sürdürdüklerini anlattı.

Hastanenin Kap ve Damar Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emir Erol da mesleğe yönelik deneyimlerinden bahsetti.