Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye sınırında

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye sınırında
Yayınlama: 08.05.2022
11

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyet, Hatay’ın Suriye sınırında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Hudut güvenliğine yönelik alınan tedbirleri yerinde inceleyen Bakan Akar beraberindeki Komutanlarla Hatay’ın Suriye sınırındaki Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakoluna da gitti.

Brifingin ardından gözetleme kulesine çıkan Akar, burada nöbet tutan Mehmetçik’ten hudut tekmili aldı.

Araziye yönelik bilgi alan Bakan Akar, daha sonra askerlere annelerinin Anneler Günü’nü kutlayıp kutlamadıklarını sordu.

“Zamanım olmadı” cevabını alması üzerine Bakan Akar, Karakol Komutanı’na, telefon edilmesi talimatı verdi.

Ceyhun Maraşlı isimli askerin annesi ile görüşmesinin ardından telefonu alan Bakan Akar, “Aslan gibi delikanlı yetiştirmişsiniz sizleri tebrik ediyorum. Vatanına, milletine büyük bir fedakârlıkla hudut hattında hizmet ediyor. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Saygılarımızı sunuyor, Anneler Gününüzü kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Maraşlı’nın annesi de “Sizlerden Allah razı olsun, telefonunuzla çok mutlu oldum. Ceyhun sizlere emanet, biliyorum ki o emin ellerde.” diye konuştu.

Terhisine bir hafta kaldığını belirten bir diğer nöbetçi Özcan Harman’ın annesi ile de görüşen Bakan Akar, “Böyle bir delikanlıyı yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Buradan kuş uçurtmuyorlar.” dedi.

Harman’ın annesi de Anneler Günü’nü kutlayan Bakan Akar’a teşekkür etti, telefonla görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.