Yayman, sosyal medya fenomenleriyle buluştu

Yayman, sosyal medya fenomenleriyle buluştu
Yayınlama: 22.01.2022
3

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’da en fazla takipçisi bulunan sosyal medya kullanıcılarıyla bir araya geldi.

Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği’nde (AKİYAD) sohbet ortamında konuşan Yayman, internet haberciliği ve sosyal medyanın hızla büyüdüğüne dikkat çekti.

Dijital medyanın, özgür, bilinçli, tarafsız ve toplumun hassasiyetlerine duyarlı bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmesi gerektiğini belirten Yayman, şunları kaydetti:

“Komisyon çalışmalarında dijital medyanın her alanını ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz. Google, Youtube, Whatsapp gibi küresel dijital mecra araçlarının Türkiye temsilcileri ile sürekli diyalog halindeyiz. İnternet haberciliği başta olmak üzere, insanların takdirini kazanıp takip ettiği sosyal medya hesapları, fenomen, youtuber ve benzeri yayıncılar ile de bir plan dahilinde görüşmelere başladık. İlk toplantımızı da AKİYAD aracılığı ile gerçekleştirip, Hatay’ımızın tüm güzelliklerini dünyaya duyuran sosyal medya kullanıcılarımız ile bir araya geldik. Eşsiz coğrafyası, tarihi, kültürü, turizmi ve mutfağı ile ülkemiz ve yaşadığımız dünya için ayrı bir değer olan Hatay’ın tanıtımını en iyi bir şekilde yapmak, en önemli sorumluluğumuz olmalıdır”

Yayman, ziyaret sonunda AKİYAD Başkanı Veysel Cıncık’a plaket verdi.